lu.se

Ekonomisk-historiska institutionen

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Statistiska institutionen


Najmeh Abiri

Postdoktor

najmeh.abiri@stat.lu.se

Visa mer information


Karin Andersson

Webbadministratör, utbildningsadministratör

karin.andersson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 10

Visa mer information


Yvette Baurne

Doktorand

yvette.baurne@stat.lu.se

Visa mer information


Henrik Bengtsson

Doktorand

henrik.bengtsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 99 15

Visa mer information


Jakob Bergman

Universitetslektor, studierektor

jakob.bergman@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 05

Visa mer information


Malgorzata Bogdan

Gästprofessor

malgorzata.bogdan@stat.lu.se

Visa mer information


Pierre Carbonnier

Studievägledare, universitetsadjunkt

pierre.carbonnier@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 06

Visa mer information


Joel Danielsson

Postdoktor

joel.danielsson@stat.lu.se
Telefon: +46 76 882 47 11

Visa mer information


Peter Gustafsson

Universitetsadjunkt

peter.gustafsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 55

Visa mer information


Björn Holmquist

Professor

bjorn.holmquist@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 26

Visa mer information


Per-Erik Isberg

Universitetsadjunkt

per-erik.isberg@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 08

Visa mer information


Johan Larsson

Doktorand

johan.larsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 14

Visa mer information


Antonio Marañon

Universitetslektor

antonio.maranon@stat.lu.se

Visa mer information


Krzysztof Nowicki

Professor

krzysztof.nowicki@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 18

Visa mer information


Behnaz Pirzamanbein

Biträdande universitetslektor

behnaz.pirzamanbein@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 19

Visa mer information


Krzysztof Podgórski

Professor, prefekt

krzysztof.podgorski@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 31 23

Visa mer information


Gunilla Roos

Inköpssamordnare, institutionsadministratör

gunilla.roos@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 21

Visa mer information


Viktor Segersäll

Institutionsadministratör, inköpssamordnare

viktor.segersall@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 02

Visa mer information


Anna Sjöström

Doktorand, forskare

anna.sjostrom@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 17

Visa mer information


Jonas Wallin

Universitetslektor

jonas.wallin@stat.lu.se

Visa mer information


Katalogadministratör: Viktor Segersäll

Registrator: Gunilla Roos, Viktor Segersäll

Skyddsombud: Peter Gustafsson

Adressuppgifter

Statistiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 10

Telefon: +46 46 222 89 21

Mer information i Lunds universitets forskningsportal